Grafik Tasarımda Baskı ve Sonlandırma

ISBN: 9789750406560
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 184
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Temmuz 2014
175,00 TL (Kazancınız % 35)
113,75 TL

Literatür® Grafik Tasarım Temelleri Dizisi’nin sekizinci kitabı olan Baskı ve Sonlandırma, çağdaş ve geleneksel tekniklerle yaratılabilecek değişik etkiler üzerine derinlikli bir inceleme sunan, temel bir rehberdir.

Baskı ve Sonlandırma, birçok baskı ve sonlandırma terimini tanıtmaktadır. Sunum, grafik tasarımda her şeydir ve profesyonel olarak uygulanmış baskı ve sonlandırma teknikleriyle tasarıma katılabilecek farklı görsel ve dokunsal nitelikler bulunmaktadır.

Çağdaş uygulamalar ve çalışmaların özet anlatımları, teknik özellikleri ve şematik imgelerle tipo baskı, taş baskı, bilgisayardan kalıba, vernik, kabartma, çökertme gibi temel konular ele alınmıştır. Baskı ve Sonlandırma, grafik tasarım ve grafik tasarımla doğrudan ilişkili matbaacılık ve moda tasarımı gibi bölümlerde eğitim alan öğrenciler için olduğu kadar baskı uygulamalarını kullanan her sektörden profesyonellerin yararlanabileceği, çok faydalı, hem kuramsal hem de pratik bir kaynaktır.

Öne çıkan başlıklar;

Kâğıt türleri, İçine ek ve üzerine ek, Dubleksleme, İpek baskı ve ctp, Baskı, Termografi, Linol,  Baskı, Vernikler, Özel bıçaklı kesim, Kabartma ve çukurlaştırma, Yaldız, Tırtıklı kenar,

Kenar yaldız baskı, Yan kâğıtlar, Perforasyon, Tarama grafiği ve vektörler, Üst üste baskı teknikleri, Tramlar, Tonal imgeler, Açık tonlar, Ciltleme

Katkıda bulunanlar;

Cartlidge Levene , Faydherbe/De Vringer, Four Letter Word, Forst Design, KesselsKramer, Made Thought,

NB:Studios, Rocca Creative, Sagmeister Inc. , SEA Design, Studio Myerscough, Tank, The Kitchen, Thriteen,

Webb & Webb

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 184
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Temmuz 2014
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar