Grafik Tasarım Temelleri Seti (10 Kitap)

ISBN: 9789750406850
Kategoriler: Setler
İlk Basım Yılı : 2013-08
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 1752 sayfa, 10 Kitap, Ambalajlı
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
4500,00 TL (Kazancınız % 30)
3150,00 TL

 

"Tasarımı ellerinle tutamazsın. O bir nesne değildir; bir süreç, bir sistem, bir düşünme biçimidir."

                                                                                                                                          Bob Gill.

 

Grafik tasarım temellerini tek tek ele alan bu kitap serisi birkaç nedenle çok özeldir. Öncelikle grafik tasarımın, yaratıcı düşüncenin kapılarını nasıl araladığını, akademik programlara uygun bir şekilde, çağdaş tasarımcıların dünya çapındaki başarılı çalışmalarıyla açıklamaktadırlar. İkinci olarak kitaplarda farklı kâğıt, mürekkep veya sonlandırma biçimlerinin açıklandığı sayfalarda, incelenen malzemeler ve yöntemler kullanılmıştır. Dolayısıyla kitapları alan kişi açıklamaları birebir örnekler üzerinden okuyacaktır. Üçüncüsü değerli ve genç akademisyenlerin yürüttüğü çeviri çalışmaları, çok özenli bir şekilde uluslararası terminoloji ve Türkçe arasındaki denge sağlanmaya çalışılarak, kavramların Türkçe ve İngilizceleri bir arada belirtilerek hazırlanmıştır.

Kitaplar, yaratıcı düşünce üretimi, tasarım süreci, bir tasarımda yer alan metinsel ve görsel öğelerin etkili bir şekilde yerleştirilmesi, düşünce haritalaması, rengin temel ilkeleri, ışığın nasıl kontrol edildiği, tipografi kullanımı, yüzlerce yazı karakteri arasından seçim yapmanın yolları, çağdaş ve geleneksel tekniklerle yaratılabilecek değişik etkiler konularına değinmektedir.

Bu kitaplar öğrenciler, profesyoneller ve konuya ilgi duyan herkes için vazgeçilmez birer başvuru kaynağıdır.

Sette yer alan kitaplar: Grafik Tasarımda Dil ve Yaklaşım, Grafik Tasarımda Tasarım için Araştırma, Grafik Tasarımda Sayfa Düzeni,Grafik Tasarımda Tipografi, Grafik Tasarımda İmge,Grafik Tasarımda Renk, Grafik Tasarımda Baskı ve Sonlandırma, Grafik Tasarımda Izgaralar, Grafik Tasarımda Tasarım Fikri,Grafik Tasarımda Format

İlk Basım Yılı : 2013-08
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 1752 sayfa, 10 Kitap, Ambalajlı
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar