Osmanlı’nın Son Savaşı 6. Basım

ISBN: 9789750406317
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 645
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2013-05
475,00 TL (Kazancınız % 30)
332,50 TL
Bu kitabın dijital kopyasını 110 TL'ye kiralayın, %77 tasarruf edin! Şimdi Kirala!

Bir ülke düşünün ki, varlığını sona erdirecek bir savaşa, hükümeti ve meclisinden gizli girmiş olsun! Bir ülke düşünün ki, bu oldubittiden sorumlu olanların tek karar ortağı Alman yetkilileri olsun! Bir ülke düşünün ki, meşru yönetim organları, savaşa girildiğini, limanları durup dururken bombalanan Rusya’nın notasıyla öğrensin!

 

Bütün bunlar insana inanılmaz geliyor, ama Osmanlı’nın I. Dünya Savaşı’na girişi tam da böyle gerçekleşti ve İmparatorluk, tipik bir “derin devlet” operasyonuyla kendisini savaşın içinde buldu.

Yaygın çarpıtmalara konu olan bu süreci aydınlatmak, tarih bilincimiz üzerindeki ipotekleri kaldırıp dünden bugüne taşınan sorunları aşmak için zorunlu. Bu bağlamda elinizdeki kitap, Osmanlı’nın, Alman işbirlikçisi bir “Enverland” haline getirilişinin ve milyonlarca evladını Turan hayalleri ve etnik arındırma yönelimiyle kurban edişinin trajik öyküsünü belgeliyor...

 

“Erdoğan Aydın, kitaplığımızda benzersiz görünen eseriyle, ‘tarihi yeniden okuma’nın seçkin örneklerinden birini ortaya koymuştur. Tarihi yeniden okurken, tarihten ders de çıkarıyor.”

_Server Tanilli

 

“Erdoğan Aydın neyi nasıl yazacağını çok iyi biliyor ve yazdıkları şeylerin gerçeğine dokunuyor. Didaktik kurgudaki yetkinlik, dildeki akıcılık ve sıcaklık, yazdıklarının değerini artırıyor.”

_Fikret Başkaya

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 645
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2013-05
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar