Film Yapımı Temelleri Seti (4 Kitap)

ISBN: 9789750406843
Kategoriler: Setler
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 760 sayfa, 4 Kitap,
İlk Basım Yılı : 2015-01
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
950,00 TL (Kazancınız % 30)
665,00 TL

“Fotoğraf doğruluktur. Sinema dakikada yirmi dört kere daha doğrudur.”

                                                                                                      Jean Luc Godard

Film Yapımı Temelleri Dizisinde yer alan  kitaplar, senaryo, oyuncu seçimi, çekim mekânları, ses ve kurgu gibi yönetmenliğin içerdiği işleri, yapım-geliştirme-dağıtım süreçlerine ilişkin sektörel konular, film çözümlemeleri, gösterge sistemleri, seyircilerin psikolojileri ve bir kısa film senaryosunun nasıl yazılması gerektiğiyle ilgili önemli konuları ele almaktadır.

Kitaplarda ana konular ve kavramlar, önemli filmlerle ilişkilendirilerek ele alınmaktadır. Aynı zamanda çağdaş yönetmenler, yapımcılar, senaristlerle yapılan röportajlar, kuramsal konuların günümüzde, uygulamada nasıl gerçekleştiğini ortaya koymaktadır. Alandaki Öğrenciler ve konunun meraklıları için hazırlanan bu kitaplar, röportajların yanı sıra açıklama kutuları ve kitapların arkasında yer alan sözlükler de konuların okur tarafından rahat ve tamamen anlaşılması için dikkatle oluşturulmuştur.

mimarinin temel araçlarının sıralandığı başlıklarla sunulan bu kitaplar, akademik programlara uygun bir şekilde, kuramsal ve uygulamaya yönelik konuları çağdaş ve yaratıcı projeler üzerinden anlatmaktadır.

Sette yer alan kitaplar: Yapım, Senaryo Yazımı, Kurmaca Yönetmenliği, Film Dili 

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 760 sayfa, 4 Kitap,
İlk Basım Yılı : 2015-01
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar