Orhan Suda-Halim Spatar MEKTUPLAR

ISBN: 9789750405839
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 237
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2011-06
99,00 TL (Kazancınız % 30)
69,30 TL

“Yapılacak çok şey var: Geri kalan vaktimizin neresine sığdırabileceğiz yapmak istediklerimizi? Gün yetmiyor sevgili dostum. Öğrenmeye, bilgilenmeye susamışlığımızı hiçbir şey gideremiyor.Bir de delikanlı bir ateş var yüreğimizde.Tuhaftır, hâlâ otuzundaymışız gibi seğirtiyoruz sokaklarda.Sanırım hep böyle devam edecek bu. Hiç sönmeyecek içimizdeki hız.

Orhan Suda“Her şeyi, yaşanmış olguları titizlikle değerlendirerek, yeniden ele almamızın gerektiği bir dönemde bulunduğumuz kanısındayım. At gözlüklerimizi yıllar önce çıkardığımızı bilirsin. Şimdi, geçirdiğim günlerin değerini daha iyi anlayarak, hiçbir pişmanlık duymadan, tam aksine, yaşadıklarımdan büyük kıvanç duyarak, insanoğlunun, gökleri fethedeceğine inanıyorum.”

Halim SpatarYazar ve çevirmen Halim Spatar ile Orhan Suda′ nın altmış yıllık dostluğunun belgeleri olan mektuplar, güncel hayattan sanata, edebiyattan resme, müzikten felsefeye ve siyasete uzanan konular bağlamında, çeyrek asırlık bir dönemin Türkiye’den ve yurtdışından görünümünü sunuyor okuruna. “1952’de Harbiye Askeri Cezaevi’nde tanıdığım, beraber oluşturduğumuz altmış yıllık bir arkadaşlığın/dostluğun umut dolu, daima güven verici, en zor şartlarda bile gülümseyen simgesidir. Halim” diyor Orhan Suda.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 237
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2011-06
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar