Krizdeki Futbol

ISBN: 9789750406256
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 316
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2013-04
275,00 TL (Kazancınız % 30)
192,50 TL
Bu kitabın dijital kopyasını 110 TL'ye kiralayın, %60 tasarruf edin! Şimdi Kirala!

Futbolun gelirleri–giderleri, rekabet koşulları ve aksaklıkları, futbol fonları, transfer harcamaları, sponsorlar, futbolcu ücretleri, anti–futbol unsurlar, finansal fair play gibi çeşitli konuların futbolun gelişimini ve kurumsallaşmasını ne şekilde etkilediği en ince ayrıntılarıyla ele alan bu kitabı, ülkemizde yapılmış en kapsamlı çalışma olarak değerlendiriyorum. Bu nedenle de, çok sevdiğimiz “güzel oyun” futbolun güncel ve gelecekte karşılaşacağı önemli sorunlarını tüm açıklığıyla anlatan Tuğrul Akşar’ı kutluyorum.

   (Şenes Erzik)

Bugün beni spor ve futbolun ekonomisi konusunda konuşmaya çağıran her kişi ve kuruma Tuğrul Akşar’ı çağırmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü ülkemizin bir numaralı ve en üretken futbol ekonomisi uzmanı o! Elinizdeki kitap bunun delilidir! Çocuklarımız ve gelecek kuşaklar futbol ekonomimizin erozyonunun ve şike skandalımızın neden, boyut ve gerçeklerini, ancak Tuğrul Akşar’ın kitaplarından okuyup anlayabilirler.  (Deniz Gökçe)Tuğrul AKŞAR inanılmaz enerjisi ve verimliliğiyle endüstriyel futbol sektöründe yeni sorunları teşhis edip bunları ve çözümlerini bu kitaba saklamış. Aklına, eline, bilgisine, deneyimine ve enerjisine sağlık. Sektör yönetişimi şimdilik bunları görmezden gelse de, sonunda haklının hakkını teslim etmek durumunda olacaktır.

   (Kutlu Merih)“Krizdeki Futbol”, futbolu bozan ve milyonlarca insanın futboldan uzaklaşmasına neden olan olaylar bütününü, krizin nedenlerini, temellerini ve sonuçlarını bizlere sunuyor. Dünya genelini de içine alan geniş perspektifiyle önemli tespitler yapıp çözüm önerilerini bizlerle paylaşan bu kitap, spor bilimcilerine referans niteliği taşıyacak bir yapıt olmayı da hak ediyor.   (Lale Orta)

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 316
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2013-04
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar