Kralların Şarkıları Troya Savaşı'nın Gerçek Yüzü

ISBN: 9799750402684
Kategoriler: Kampanya
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 360
Basım Yılı : Nisan 2004
65,00 TL (Kazancınız % 85)

Troya Savaşının Gerçek Yüzü...

Troya Savaşı öncesi, Miken ordusunu gemileriyle denize açılmaktan şiddetli bir rüzgar alıkoyar. Bu, tanrıların ve kahramanların iktidar ve intikam hırsıyla yanan ruhlarını açığa vuracak gergin bir bekleme sürecini başlatır.

Rüzgarı dindirmenin yolu Agamemnon′un kızı İphigeneia′yı kurban etmek midir gerçekten ? Peki bu durumda Zeus′un adaleti ile Artemis′in şefkati arasında kalan ve iki insanın kaderini ellerinde tutan Mikenliler ne yapacaktır?

Savaşa niyetlenen kralların her zaman bir hikayeye ihtiyaçları olur ve ozanlar kralların şarkılarında bu hikayeleri anlatırlar; ancak şarkılar her zaman kahramanlıkları değil, bazen de kanlı bir savaşı başlatmak için masum bir insanı kurban etmek gibi çirkin bir ihtirası dile getirir. Tıpkı Troya Savaşı′nda olduğu gibi...

Barry Unsworth, ′′ Kralların Şarkıları ′′nda Troya Savaşı′na bir başka gözle bakmamızı sağlıyor ve günümüze ironik bir dille göndermeler yapark, okura soruyor: Her zaman iktidar savaşlarına sahne olmuş bir dünyada sizce Troya Savaşı′nın nedeni Helena mıydı?

13,5 x 19,5 cm.

Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 360
Basım Yılı : Nisan 2004
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar