Hatıralarım Kaybolan Bir Dünya İstanbul 1800-1920

3. Basım
ISBN: 9789750403071
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 477
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2021-04
280,00 TL (Kazancınız % 30)
196,00 TL

Gözlerim o kadar çok şey gördü, kulaklarım öyle çok hikaye duydu ki, bütün bunları kağıda dökme zahmetine katlanmama değeceğine inanıyorum.  İnsanlık tarihinde, benim kuşağımın görmüş ve yaşamış olduğu kadar değişime uğramış bir başka kuşak olduğunu zannetmiyorum. Düşünüyorum da, altmış yıl içinde, bir insanın, günlük yaşam koşullarında benim yaşamış olduğu kadar köklü değişimler görmüş olmasının ne kadar da zor bir şey olduğuna ilişkin inancım güçleniyor. Bu yazdıklarımın yayımlanmaya değer olacaklarından hiç de emin değilim. Ama içimden bir ses bana ′evet′ diyor.

Abdülaziz ve Abdülhamit başta olmak üzere Osmanlı padişahlarıyla yakın ilişkiler içine giren, Düyun-u Umumiye′yi kuran, Balıklı Rum Hastanesi gibi bugün hala varlığını sürdüren birçok kurumun ve eserin mimarı olan Zarifi Ailesi′nin Osmanlı İmparatorluğu′yla benzer bir çizgide ilerleyen renkli olduğu kadar hüzünlü hikayesi.....

Yorgo L. Zarifi kendi ailesinden hareketle kaleme aldığı Hatıralarım′da, Osmanlı İmparatorluğu′nun son yüzyılındaki sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi hayattan ilginç kesitler aktarılıyor. Dünya metropolü bir şehrin, İstanbul′un semtlerinde, sokaklarında geziniyoruz kitap boyunca ve Osmanlı′nın, İstanbul′un ve geçip gitmiş hayatların soluk alışlarını duyuyoruz satır aralarında.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 477
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2021-04
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar