Bu da Biter, Ya Sonra?

Covid 19 ve A’dan Z’ye Yeni Hayat
ISBN: 9789750408984
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Sayfa Sayısı : 292
Dili : Türkçe
İlk Basım Yılı : 2022-09
150,00 TL (Kazancınız % 30)
105,00 TL

Dünyayı sarsan COVID-19pandemisinden sonra hayatlarımız, olağan akışına kaldığı yerden aynen geri dönecek mi? Çocuk, genç, yaşlı milyarlarca insan ne yaşadı? Ne yaşadık? Bizleri bundan sonra neler bekliyor?  Salgın sırasında her vatandaşımızın günlük hava durumu tahminleri kadar içselleştirip, düzenli takipçisi olduğu istatistiklere olan genel ilgi, salgın uzadıkça düştü. Salgın fırtınasında her hanede hayat, A’dan Z’ye değişip başka bir şeye dönüştükçe; salgın konuşulmaz oldu. Toplumun gündemi, salgının artçıl etki ve sonuçlarıyla öylesine meşgul ki, kimse tüm bu sorunların asıl malum nedeni olan COVID-19 hakkında artık düşünmek, konuşmak istemiyor. Acılar öyle uzun, öyle derin, öylesine yaygın ki, unutmak ve hiç adını anmamak en kolayı! Oysa pandeminin sebep ve sonuçlarının tam da şimdi bir analize ihtiyacı var.

İnsanlığın yaşadığı son salgının içinden, salgın sonrasına bakarak hayatı yorumlayan bu kitap şu soruya cevap arıyor: Bu da biter, ya sonra?..

Biyoloji, Ekoloji, Ekonomi, Edebiyat, Kültür, Sanat, İletişim, Eğitim, Sağlık gibi hayatın çok farklı alanlarında çalışan, üreten, düşünen, bu soruya cevap arayan yazarlar bu kitap için buluştu, tartıştı ve okuyucuya kendi başlangıçları için ilham vermek istedi: “Daha iyi bir dünya mümkün.”

İçindekiler; 

  • Salgınlar
  • Ekonomi ve Siyaset
  • Edebiyat, Sanat ve Medya
  • Eğitim
  • Sağlık ve Farklı Boyutları
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Sayfa Sayısı : 292
Dili : Türkçe
İlk Basım Yılı : 2022-09