Aşk Üzerine Yanıtı Olmayan Mektuplar

ISBN: 9789750409875
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 112
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2024-05
125,00 TL (Kazancınız % 30)
87,50 TL

Uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra TRT’de ve sonrasında da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetim kurulu, genel sekreterlik, başkanlık görevlerinde bulundu Turgay Olcayto. Evrensel Gazetesi’nde yazdığı “Gerçeğin Gözüyle” köşe yazıları ve “Sahi Siz Hangi Taraftaydınız?”, “Güneşin Düşmanları”, “Üzgün Sardunyalar”, Hayatın Renkleri” ve “Çok Bilmişler Korosu” kitaplarından tanıdığımız Turgay Olcayto bu kez bambaşka bir kitapla karşımıza çıkıyor.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tanıştığı ve ardından evlenip, birbirlerinin hayatlarına tanıklık ettikleri onca yılın ardından, Turgay Olcayto’nun eşi Nurhan Olcayto’ya yazdığı, karşılığı ve cevabı olmayan mektuplarıyla buluşuyoruz bu kez. Uzun yıllar TRT’de Klasik Müzik Prodüktörlüğü yapan Nurhan Olcayto’yla kurdukları “masalsı” ilişkilerine aşklarına, bir olma hallerine, saf sevgiye yazdığı mektupların satırlarında rastlıyoruz. Gençken Sivas Kangal’da askerlik yaparken eşi Nurhan Hanım’ın yazdığı mektupları almak için karda 2 saat yürüyüp ulaşan Turgay Olcayto, bu kez hastanedeki eşine yazdığı tam 45 mektubun cevabını sadece kendi içine yazarak okuyor. Okurken içiniz acıyor, boğazınız düğümleniyor, her satırda umutsuzluğun umudu, geçmişin özlemi sarıp sarmalıyor. 3. Mektubunda eşine neden mektup yazmaya karar verdiğini şöyle açıklıyor Turgay Olcayto:

Sevgili Küçüğüm,

Eskiden böyle seslenirdim sana. Severdin. Ne çok yazışırdık. Konuşamadığımız zamanlarda yazıya başvururduk. Kısa ayrılıklarımızda bile. Küçük notlar yazardık birbirimize... Şimdi de sana yazmak iyi gelecek bana biliyorum. Seninle birlikteliğimi sürekli yaşatıyor olacağım. Yazdıklarımla seni sana anlatacağım (…)” Aşk Üzerine Yanıtı Olmayan Mektuplar; dijital çağda rastlayamayacağınız bir sevginin izini sürmek ve mektubun tadını yeniden duyumsamak isteyenlere… Cevapları her birimizin içinde bir yerlerde…

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 112
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2024-05