Grafik Tasarımda İmge

ISBN: 9789750406447
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 176
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2013-08
495,00 TL (Kazancınız % 30)
346,50 TL

Literatür® Grafik Tasarım Temelleri Dizisi’nin altıncı kitabı olan İmge, Grafik Tasarım dalındaki temel başlıklarla ilgili kuramlara ve uygulamalara yönelik bir keşif sunuyor.


Bu kitap, imgeleri grafik tasarımın bir tamamlayıcısı olarak ele almaktadır. İmgeler, sinema posterlerinden parfüm şişelerine kadar her yerdedir. İmgelerin bilgi ve tepki üretme güçleri olsa bile ne anlama geldikleri onları tasarımcının nasıl kullandığıyla ilgilidir. Metin bu konu üzerine odaklanmaktadır. Kitapta Temel Bilgiler, Teknikler, İmgeler Ne Anlatır?, İmgelerin Kullanımı, Uygulamada İmgeler ve Serbest Çizim adlı altı ana bölümünde illüstrasyonlardan, ikonografi ve bilgisayar müdahalelerine kadar pek çok imge oluşturma yöntemi tanıtılmaktadır. Kitap, tasarımcıya imgeleri nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğiyle ilgili bilgileri ve araçları sunmaktadır.

İmge, grafik tasarım ve grafik tasarımla ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin ilerleyen aşamalarda faydalanabilecekleri bir kitaptır. İlk bölümde ayrıntılı bir şekilde açıklanan hem çağdaş hem de geleneksel kavramlar imgenin, grafik tasarımın yanı sıra ne kadar çok disiplini de ilgilendirdiğiyle ilgili bir ipucudur.

Öne Çıkan Başlıklar;

Çözünürlük, Cmyk ve Rgb, Nokta Esaslılar ve Vektörler, Dört Renk Ayrımı, İki -Üç ve Dört Kanallı Renk Modları, İllüstrasyon, Fotoğraf, Dilbilim, Bilişsel Anlam, Tipogram, Sinekdot, Metafor ve Metonim, Benzetme, Bitiştirme, Manzara, Röportaj, Montaj, Göz Aldanması, Noktacılık, Siluet, Fotogram, Tram, Üst üste Baskı

Katkıda Bulunanlar;

Aufuldish + Warinner, Bis, Cartlidge Levene, Faydherbe / De Vringer, Frost Design, Howdy, KesselsKramer, Lobo, Pentagram, Research Studios, Rose Design, Sagmeister Inc., Segura Inc., Spin, State Design, Still Waters Run Deep, Studio KA,

Studio Myerscough, The Kitchen, Why Not Associates

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 176
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2013-08
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar