Serkan Özübek

Yazar resmi Serkan Özübek

Ailem 60 yıl kadar önce Ordu’dan İstanbul’a göç etmiş. 3 abimle birlikte, ben de İstanbul doğumluyum. 20 Kasım 1974 tarihinde dünyaya gelmişim. Kendimi, sokaklarda özgürce oynayan son nesil olarak tanımlıyorum. İlkokulu ve ortaokulu devlette, liseyi Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Sonrasında, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği lisans eğitimimi tamamladım. Ardından yine aynı üniversitede ve aynı bölümde yüksek lisans yaptım. Yüksek lisans eğitimim esnasında çalışmaya başladım. Askerlik süresi hariç, 1997 yılından beri özel şirketlerde çalışıyorum.

2016 yılında devlet korumasındaki çocuklar için çalışan Kalben Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım. 2021 yılından itibaren de üye olarak çalışıyorum. Hayvanları çok seviyorum. Bu konuda çalışan pek çok derneğin projelerine maddi, manevi, fiziki destek oldum. 2017 yılında vefat eden köpeğimle ve şu anda iki kedimle, elimden geldiğince hayvanlara yuva olmaya çalıştım.

2016 yılında evlat edinmek için başvurdum. Bir yıl sonra, Türkiye’de bekâr erkek olarak evlat edinme başvurusu onaylanan ilk kişi oldum. Aralık 2018’te oğluma kavuştum. Baba, oğul ve iki kedili bir aile olarak hayatımıza mutlu bir şekilde devam ediyoruz.

Baba olduktan sonra hem kişisel gelişimime ve ebeveynliğime katkı sağlamak hem de diğer anne babalara faydalı olmak amacıyla, ICF (International Coaching Federation) onaylı akredite iki ayrı kurumdan toplam 200 saat koçluk eğitimi aldım.

Yazmayı ve insanlarla etkileşim hâlinde olmayı çok seviyorum. İnstagram’da “kalptenbaba” hesabımda ve www.kalptenbaba.com blog sayfamda, evlat edinme ile ilgili farkındalık yaratmak adına içerik üretiyorum ve hem kendi ebeveynlik tecrübelerimi hem de edindiğim bilgileri paylaşıyorum.

Göster
Sırala
Göster
ürün/sayfa
155,00 TL 108,50 TL
155,00 TL 108,50 TL