Mühendisler için Vektör Mekaniği DİNAMİK 10. Metrik Baskıdan Çeviri

ISBN: 9789750406652
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 846
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2014-10
1500,00 TL (Kazancınız % 20)
1200,00 TL
Bu kitabın dijital kopyasını 125 TL'ye kiralayın, %92 tasarruf edin! Şimdi Kirala!

Tüm Dünyada en çok beğenilen ve okutulan ders kitapların başında gelen Mühendisler için Vektör Mekaniği Dinamik 10 baskıya erişerek kendi alanında hem zengin içerik hem de tasarımı ve renkli sunumuyla öncü  olmuştur.

Mekanik hakkındaki birinci dersin ana amacı  mühendislik öğrencilerine her problemi basit ve mantıklı bir biçimde analiz etme  becerisini kazandırmaktır. Problemlerin çözümde ise   iyi anlaşılmış temel ilkeleri uygulatabilmektir.

Mekanik problemlerini analiz edebilme hedefini gerçekleştirmek için, kitap aşağıdaki stratejileri  kullanır

* Tüm konular önce pratik uygulamalar anlatılır

* Yeni konular ve kavramlar olabildiğince basitçe anlatılır.

* Temel ilkeler, basit uygulamaların içerisine yerleştirilerek verilir.

Örnek problemlerle, Problemleri Kendi Başınıza Çözme başlıklı özel kısımlarla ve kapsamlı ödev problem setleriyle öğrencilere geniş bir uygulama imkânı verilir.

 

İçindekiler:

 

Parçacık Kinematiği - Parçacıkların Kinetiği: Newton’un İkinci Kanunu - Parçacıkların Kinetiği: Enerji ve Momentum Metotları -Parçacık Sistemleri -Rijit Cisimlerin Kinematiği -Rijit Cisimlerin Düzlemsel Hareketi:Kuvvetler ve İvmeler - Rijit Cisimlerin Düzlemsel Hareketi:Enerji ve Momentum Yöntemleri-Rijit Cisimlerin Üç Boyutlu Kinetiği -Mekanik Titreşimler - Ek A Vektör Cebrinin Bazı Kullanışlı Tanımları ve Özellikleri -Ek B Kütle Atalet Momentleri -Ek C Mühendislik Sınavının Esasları –Fotoğraflar-Dizin -Problemlerin Cevapları 

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 846
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
İlk Basım Yılı : 2014-10
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar