John Lau

Yazar resmi John Lau

Londra Moda Akademisi Kadın Giyim Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu ve İşletme alanında yüksek lisans eğitimi aldı. John Lau, moda endüstrisinde çok çeşitli görevlerde çalıştı ve stil yaratıcılığı ve yazarlık tecrübesi edindi. Perakendecilik, markalaşma, üret,m ve dağıtım alanında danışmanlık yaparak moda dünyasında aktif bir rol oynamaya devam etmektedir.

John Lau, hem İngiltere hem de Çin'de yeni markaların yaratıcı ve işletme yönlerini geliştirmelerine yardımcı oldu. Aynı zamanda çevreci ve etik çanta koleksiyonu tasarlardı. Firmalara danışmanlık yaptı. Avrupa ve Japonya'da dağıtımı düzene koymak için çalışmıştır.

John Lau, halen İngiltere'de bulunan Manchester Metropolitan Üniversitesi, Uluslararası Moda İşletmesi'nde moda, satın alma, satış geliştirme ve perakende dersleri vermektedir. Aynı zamanda doktorası üzerinde çalışmakta, uluslararası moda markalaşmasında araştırma yapmakta ve moda satın alma ve satış geliştirme alanında iki ders kitabının ortak yazarlığı ve editörlüğünü üstlenmiştir. 

Göster
Sırala
Göster
ürün/sayfa