Fulya Alpan

Yazar resmi Fulya Alpan

1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Makina Mühendisliği, Konstrüksiyon İmalat Bölümünden mezun olmuştur. 1989 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü’nün İnşaat İşletmeciliği programını, 1991 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi, Finans-Muhasebe-Sayısal Yöntemler Bölümünde yüksek lisans programını tamamlamıştır. 

Orta ve küçük işletmelerde, “Finansal Bütçeleme” konulu yüksek lisans tezini yazmıştır. 1991-1992 yıllarında, Londra Üniversitesi, Birkbeck College, Ekonomi Bölümünde master programına katılmıştır. 1991-1994 yıllarında değişik zamanlarda Londra Üniversitesi, Birkbeck College, Ekonomi Bölümünde ve London School of Economic’de makroekonomi ve finans konularında çeşitli seminerler vermiştir. 

1996 yılında vadeli işlem borsalarına yönelik “Rüçhan Hakkının Opsiyon Olarak Fiyatlandırılması” konulu doktora tezi ile işletme doktoru olmuştur. 

1997 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesinde yardımcı doçent olan yazarın, Bilgisayar, Bilgisayar İşletme Uygulamaları, Rüçhan Hakları, Vadeli işlem Piyasaları konularında yayınlanmış beş kitabı bulunmaktadır.

Göster
Sırala
Göster
ürün/sayfa