Akışkanlar Mekaniği Kavramlar,Problemler,Uygulamalar

ISBN: 9789750406263
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 786
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Mart 2013
70,00 TL (Kazancınız % 20)
56,00 TL
Bu kitabın dijital kopyasını 42 TL'ye kiralayın, %40 tasarruf edin! Şimdi Kirala!

Kavram ve uygulamalarıyla akışkanlar mekaniğinin temel ilkelerinin incelendiği bu kitap, Kimya Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği öğrencilerinin akışkanlar mekaniği ve benzer içerikli derslerinde kullanılmak üzere hazırlanmıştır.

Kitap, akışkanlar mekaniğinin ezberlenecek değil kavranacak, ders bitince unutulacak değil yaşamının içinde varolan bir ders olarak algılanmasını sağlamaya dönük bir yaklaşımla hazırlanmıştır. Bu amaçla, kavramların yanısıra problemlere ve uygulamalara da yer verilmiş, özellikle problemlerin yaşamın içinden seçilmesine özen gösterilmiştir.

Kitapta sırasıyla, moleküler yapısı, fiziksel ve reolojik özellikleriyle akışkan kavramı verilmekte, akışkanlar mekaniğinin dayandığı beş temel ilke ve denge kavramları anlatılmakta, borulardan ve kapalı kanallardan akım incelenmekte, son olarak da akım sistemlerinin tasarımı konusu işlenmektedir.

Kitaba ekli CD′de de yazılım programları ile birlikte proje ve tasarım problemlerinde öğrencilere yardımcı olabilecek örnek problemlere bolca yer verilmiştir.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 786
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Mart 2013
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar