Zincirinden Kurtulan Anılar

ISBN: 9799758431808
Kategoriler: Kültür Yaşam
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 320
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Ocak 2002
42,00 TL (Kazancınız % 30)
29,40 TL

Yitirilen ve Yeniden Hatırlanan Travmatik Anılara Ait Gerçek Öyküler

Zincirinden Kurtulan Anılar, bastırılmış anılarının ortaya çıkarılması ile hayatları değişen yedi kişinin vakalarını inceliyor.

Hepimizin anılara gereksinimi var ve zaman zaman onları aramayı istemeliyiz. Çok fazla şey hatırladığımızda bile, daha fazlasını isteyebiliriz. Onların üzerinde konuşabiliriz ve bunu yalnızca onları anlatmak için değil, doğrulatıp genişletmek için yapmamız gerekir. Kendimizi anlamak, kim olduğumuzu, neye inandığımızı keşfetmek için anılarımıza gereksinimimiz var.

Uzun süre unuttuğumuz korkunç bir olay yıllar sonra apansız anımsanabilir mi? Ve anımsananların doğru mu yanlış mı olduğunu nasıl anlayabiliriz? Çok etkileyici yedi vaka, yitirilen ve geri gelen bir anının bütünüyle yanlış olma olasılığının çok düşük olduğunu açığa çıkarıyor. Lenore Terr, unutulmaya çalışılanlar hatırlandığında neler olduğunu ortaya koyan sarsıcı gerçek öyküler sunuyor. Mükemmel bir polisiye öykü tarzıyla, bir psikiyatr olarak yaklaşımlarından ve bellek üzerine yapılan son araştırmalardan yararlanarak, gerçeği kurgudan ayırmamızı sağlıyor.

14 x 21 cm.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 320
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Ocak 2002