Umut Değişim İçin Yeni Felsefeler

ISBN: 9799750402578
Kategoriler: Kampanya
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 338
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Ocak 2004
65,00 TL (Kazancınız % 85)

Umut çağdaş yaşam ve günümüz dünyasında ilerici bir politikanın, eleştirel düşüncenin nasıl olması gerektiği hakkında zamanı çok iyi ayarlanmış, çığır açıcı bir tartışma sunuyor.

Mary Zournazi, dünyanın dört bir yanından, Alfonso Lingis, Julia Kristeva, Chantal Mouffe, Ernesto Laclau, Gayatri Spivak gibi önemli yazar ve düşünürlerle yaptığı konuşmalarda, umutla mevcut durumu değiştirme, gündelik yaşamın yeni korku ve yabancılaşma biçimlerini anlama ve alt etme kapasitemiz arasındaki bağlantıları irdeliyor. Bu ilginç konuşmalara katılan yazar ve düşünürler umut üzerine kişisel ve politik görüşlerini açıklıyor ve kimliği, toplumu ve sınıf deneyimini yeni biçimlerde nasıl yorumlayabileceğimizi tartışıyor.

Umut′la, yeni binyılda gündelik yaşam, sınıf, göç, küreselleşme ve devrimci değişim deneyimlerini eşsiz bir yöntemle ele alarak kolay okunur ve anlaşılır bir metin yaratan mary Zournazi, sevinçlerimizin, umutlarımızın ve hayallerimizin, bağlanma ve kopuşlarımızın arkasındaki güdüleri yeni bir gözle görmemizi sağlıyor.

14 x 22 cm.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 338
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Ocak 2004
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar