Düello

ISBN: 9799750403117
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 555
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Haziran 2005
56,00 TL (Kazancınız % 30)
39,20 TL

Dünya edebiyatının yaşayan en büyük ustalarından Gore Vidal′in yedi ciltlik Gayri Resmi Amerikan Tarihi dizisinin ilk kitabı Türkçe′de...

Muhteşem tarihsel roman yada romanlaştırılmış tarih.

Gore Vidal, esrarı peşini hiç bırakmamış bir ailenin ve bir ülkenin tarihinin kölesi olmuş bir anlatıcı olarak, yedi ciltlik muhteşem bir dizinin bu ilk kitabında, 1770-1840 yıllar, Amerika Birleşik Deletleri′nin kuruluş hikayesini anlatıyor. Bu dizide yer alan romanların kişileri ve olayları gerçektir; olağanüstü kurguyu destekleyen karakterler ve diyaloglar ise şaşırtıcı derecede sahici.

Yazar, dizinin ilk kitabı olan Düello′da İhtilal′e, Amerikan Cumhuriyeti′nin ilk yıllarına uzanıyor. Romanın ana karakteri olarak seçtiği Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Albay Aaron Burr, General Alexander Hamilton′u bir düelloda öldürerek adını unutulmazlar listesine yazdırmıştır. Resmi tarihin genelde bir düzenbaz ve maceracı olarak gösterdiği Burr, burada dönemin acımasız mücadeleleri içinde Amerikan tarihine yön verecek tercihleri yapan, Washington, Jefferson, Hamilton gibi belli başlı aktörlerden biri olarak çıkıyor karşımıza. Düello′da, bugün dünyanın hakimi haline gelen bir ülkenin kuruluş hikayesini öğreniyor, aynı zamanda Kurucu Babaları yakından tanıma fırsatı buluyoruz.

15 x 23 cm.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 555
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Haziran 2005
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar