Devşirme

ISBN: 9789750403835
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 392
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Haziran 2006
44,00 TL (Kazancınız % 30)
30,80 TL

“İnsan kaderinden kaçamaz.”

Yannis ve Kosta ya da Müslüman olduktan sonraki adlarıyla Cengiz ve Kenan... Ege Denizi’nde küçücük bir adada huzur içinde yaşayan ikizlerin kaderi, devşirme yapılmak üzere kaçırılmalarıyla tamamen değişir. Birbirlerinden ayrılmak zorunda bırakılan iki kardeş bir gün kavuşacaklarına ve birlikte kaçacaklarına yemin eder.

Birinin kaderinde Konya’ya gönderilerek Şehzade Selim’in askeri olmak vardır; diğeriyse  İstanbul’da Sadrazam Rüstem Paşa’nın konağında içoğlanı olarak yetiştirilecek ve Kanuni Sultan Süleyman’ın sarayında hizmet verecektir. Sıla hasretinin yanı sıra yabancısı oldukları topraklarda, bambaşka bir din ve  kültürde hayata tutunma savaşı veren çocukları zorlu bir eğitim beklemektedir.  Aldığı sıkı eğitim sonrasında usta bir okçu olan Cengiz, Kanuni’nin St. Jean Şövalyeleri’ne karşı başlattığı, sonu hüsranla biten Malta Seferi’ne katılır. Enderun’un en gözde öğrencisi ve büyük bir kılıç ustası olan Kenan’ı ise Saray’da parlak bir gelecek beklemektedir. Ama her iki kardeşin de hesaba katmadığı bazı güçler vardır: rekabet ve harem entrikaları.  

Okuru şehzadelerin, paşaların, İmparatorluk’taki azınlıkların kendilerine has dünyasında dolaştıran Jürgen Ebertowski’nin sıcacık ve akıcı bir dille kaleme aldığı  Devşirme, Kanuni Sultan Süleyman döneminin renkli bir panoraması niteliğinde.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 392
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Haziran 2006
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar