Bir Gün, Gece

ISBN: 9789750404818
Kategoriler: Kampanya
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 194
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Kasım 2008
15,00 TL (Kazancınız % 67)

Bir kent ki tüm ülkenin yüreği... İstanbul...

Şiddetli bir deprem ve yüreğinden vurulan bir ülke... Türkiye.  

Vurdumduymaz yöneticilerin idaresindeki, dışa bağımlı ve borç batağındaki bir ülkede, tüm dengeleri ve zaten pamuk ipliğine bağlı düzeni yok edecek bir felaket yaşandığında neler olabilir? İşte bu sorunun yanıtını arıyor Mine G. Kırıkkanat, Bir Gün, Gece’de.

Yerbilimcilerin, bilim insanlarının sürekli uyardığı Marmara depremi yerle bir etmiştir İstanbul’u. Tüm

Ulaşımın ve iletişimin kesildiği kentte yüz binlerce ölü, bir o kadar yaralı ve bunlardan çok daha fazla evsiz vardır. Elbette Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD, yardım ekipleri ve malzemeleriyle “yardımına” koşacaklardır zor durumdaki ülkenin. Ama bu arada birikmiş borçlarını da tahsil edeceklerdir haliyle.

Dinmek bilmeyen bir yağmurun ıslattığı yıkık İstanbul, viranelerde ve çadırkentlerde hayatta kalmaya çalışan, yemek ve su kuyruklarında çile çeken insanlar, geceleri gizlendikleri inlerden çıkarak terör estiren çapulcular...

Mine G. Kırıkkanat kıvrak dili ve son derece canlı betimlemeleriyle, “kurgu” deyip geçilemeyecek, ürkütücü olduğu kadar muhtemel bir senaryo çizerken, okuru da uyarmayı görev biliyor: “Bu romanın sonunu siz yazacaksınız.

Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 194
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Basım Yılı : Kasım 2008
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar