1900'ler

ISBN: 9799750403179
Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 400
Basım Yılı : Ekim 2005
36,00 TL (Kazancınız % 20)
28,80 TL

20. yüzyılın ilk onyılı. Sınai, askeri, bilimsel ve teknik rekabet. Güçlü devletler, organize işgücü ve yoksul halk. Görsel açıdan muhteşem, toplumsal açıdan utanç verici, siyasi açıdan heyecanlı ve tehlike çanlarının çaldığı bir dönem.

20. yüzyılın ilk onyılı. 19. yüzyılın bitiş çizgisinin son hamlesinde yer alan bir dizi icat, keşif ve yenilik 20. yüzyılın o çılgın ve neşeli yıllarının da başlangıcı oldu. Dönemin en önemli özelliği rekabetti; sınai, askeri, bilimsel ve teknik rekabet. En şiddetli rekabet Avrupa’nın büyük güçleri arasında ve dünya çapındaydı. Devletler güçlü, işgücü organize ve halk yoksuldu. Demokrasi gelişme yolunda, sosyalizm yükselişteydi. Görsel açıdan muhteşem, toplumsal açıdan utanç verici, siyasi açıdan heyecanlı ve tehlike çanlarının çaldığı bir dönemdi. Herkese iş vardı ama servet çok küçük bir grup içindi.

Abartılı bir eğlence, gününü gün etme anlayışı da gelişiyordu. Modada çeşitlilik vardı, güzellik vardı ama pahalıydı. Kadınlar halka açık yerlerde sigara ve içki içmeye, her türlü sporu yapmaya başlamıştı. Wrihgt kardeşler “havadan-ağır-makine”yi uçurdular; Blériot, Manş Denizi’ni geçen ilk uçağın pilotluğunu yaptı. Artık Mr. Gillette tarafından pazarlanan yeni bir tıraş bıçağı, Edison’un yaptığı “pil” adı verilen bir enerji kaynağı vardı.

* Her kitap 400 sayfa

* Her kitapta ortalama 370 fotoğraf

* Her resmin hikayesi ve yorumu

* Üç dilli; Türkçe, İngilizce, Fransızca

* 14.6x16.3 cm boyutlarında

Yayınevi : Literatür Yayıncılık
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 400
Basım Yılı : Ekim 2005
Bunu Alanlar Şunları da Aldılar